ranking piekarników do zabudowy 2023, ranking najlepszych piekarników do zabudowy, najlepsze piekarniki do zabudowy

Zastanawiasz się, jaki piekarnik do zabudowy wybrać? Nic w tym dziwnego, ponieważ oferta sklepów stacjonarnych i internetowych ze sprzętem AGD jest imponująca. Jednak nie każdy piekarnik elektryczny do zabudowy jest wart uwagi i należy uwzględnić wiele kwestii przed jego zakupem. Z tego powodu powstał nasz ranking piekarników do zabudowy, który pomoże Ci wybrać odpowiednie urządzenie do Twojej kuchni bez konieczności wertowania setek stron.

Piekarniki do zabudowy ranking 2023

Nasz ranking piekarników do zabudowy objął urządzenia, które cieszą się wysoką oceną oraz pozytywnymi opiniami, a ponadto wyróżniają się pod względem technologicznym. Wybraliśmy sprzęty z różnych półek cenowych, tak, aby każdy mógł znaleźć urządzenie dopasowane do swoich możliwości finansowych. Najlepszy piekarnik do zabudowy jest w zasięgu Twojej ręki! Zanim jednak przedstawimy wybrane przez nas piekarniki elektryczne do zabudowy, przyjrzyjmy się parametrom, które są pożądane w tym urządzeniu.

Jaki najlepszy piekarnik do zabudowy? – najważniejsze parametry

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze piekarnika jest jego klasa energetyczna. Lwia część urządzeń w naszym zestawieniu posiada klasę energetyczna A+, co oznacza wyjątkową energooszczędność. Ponadto warto rozważyć sposób czyszczenia urządzenia. Jak wiadomo, w piekarniku gromadzi się trudny do usunięcia tłuszcz, a częsta eksploatacja rodzi konieczność regularnej konserwacji sprzętu AGD. W nowoczesnych piekarnikach stosuje się różne metody czyszczenia, które umożliwiają utrzymanie wnętrza komory w nienagannym porządku. Większość tańszych modeli posiada komorę z emalią łatwo czyszczącą. Bardziej zaawansowane technologicznie piekarniki elektryczne wykorzystują także czyszczenie parowe, katalityczne lub pyrolizę. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym innym artykule – Czyszczenie piekarnika – pyroliza, kataliza czy para?

Podstawowym kryterium pryz wyborze piekarnika jest także jego pojemność, dlatego nasz ranking najlepszych piekarników do zabudowy również uwzględnia ten parametr. Na rynku znajdziemy mini piekarniki o pojemności około 30 litrów, jak i duże urządzenia o pojemności powyżej 70 litrów. Z kolei na wygodę korzystania z piekarnika wpływają prowadnice – mamy do wyboru najprostsze wytłaczane, drabinkowe lub teleskopowe. Ostatnie z nich są najbardziej bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, ponieważ umożliwiają stabilne wysuwanie potraw bez ryzyka poparzenia. Nie bez znaczenia jest też zakres temperatur piekarnika. Im szerszy zakres, tym większe spektrum możliwości daje urządzenie, na przykład niskie temperatury pozwalają na podgrzanie talerzy, wyrastanie ciasta drożdżowego, zaś wysokie świetnie sprawdzają się przy wypieku pizzy lub chleba.

Ranking najlepszych piekarników do zabudowy 2023 – dodatkowe funkcje piekarnika

Powyższe parametry pozwalają odrzucić piekarniki, które nie spełniają naszych oczekiwań. Po wstępnej selekcji warto również sprawdzić, jakie są dostępne funkcje dodatkowe w urządzeniu oraz zastanowić się, czy będziemy z nich korzystać, ponieważ zwykle ich obecność w urządzeniu wiąże się z wyższą ceną piekarnika. Są to między innymi:

Funkcja mikrofalipiekarnik z mikrofalą do zabudowy to świetna opcja do niewielkiej kuchni, ponieważ pozwala uniknąć zakupu dodatkowego sprzętu i łączy funkcjonalność obu urządzeń.

Rożen – obrotowy rożen umożliwia pieczenie potraw z każdej strony dzięki specjalnemu szpikulcowi. Sprawdza się szczególnie do przygotowywania kurczaka czy szaszłyków.

Termosonda – specjalny czujnik kontroluje temperaturę wewnątrz dania, co pozwala uniknąć przesuszania potraw z mięsa oraz zakalców. Dodatkowo termosonda wyłącza piekarnik w momencie, gdy danie jest gotowe.

Grill – grillowanie w piekarniku umożliwia przygotowywanie zdrowych potraw bez dodatku tłuszczu dzięki spirali znajdującej się na górze komory. Potrawy przygotowuje się szybciej, ponieważ temperatura może dochodzić nawet do 250-300 stopni Celsjusza.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Ranking piekarników do zabudowy 2023

Poniższe zestawienie piekarników do zabudowy nie jest przypadkowe – tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, wybraliśmy urządzenia, które są najczęściej kupowane i cieszą się najlepszymi ocenami i opiniami. Na naszej liście top 5 piekarników do zabudowy znalazły się:

  1. Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB
  2. Whirlpool OAKZ9 7961 SP NB
  3. Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp
  4. Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS
  5. Amica EB7541HB FINE

Piekarnik Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB

To piekarnik samoczyszczący z funkcją katalizy o klasie energetycznej A+ i pojemności 73 litrów. Czyszczenie wnętrza piekarnika odbywa się przy użyciu katalizy. Piekarnik posiada specjalne panele katalityczne, które usuwają tłuste plamy i inne zanieczyszczenia, zamieniając je w popiół. Piekarnik Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB umożliwia pieczenie na trzech poziomach bez ryzyka przenikania się zapachów poszczególnych dań. Ponadto wykorzystuje technologię 6. Zmysłu. Operując pokrętłem, mamy do dyspozycji 6 programów, które umożliwiają dopasowanie odpowiednich ustawień do przygotowywanej potrawy, bez konieczności uprzedniego rozgrzewania piekarnika. Znajdziemy tu wiele funkcji, a najciekawsze z nich to grill, szybki nagrzew, podtrzymywanie ciepła i wyrastanie ciasta.

Bezpieczeństwo wysuwania potraw z piekarnika zwiększają teleskopowe szyny znajdujące się na pierwszym poziomie urządzenia. Znajdziemy tu również drzwi z cichym domykiem SoftClosing. Nasz ranking piekarników do zabudowy niniejszy sprzęt zajmuje jeszcze z innych powodów. Producent zapewnia 5 lat gwarancji na silnik wentylatora – aby z niej skorzystać, należy zarejestrować urządzenie na stronie producenta. Dodatkowo piekarnik Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB posiada blokadę przed dziećmi Child Lock, która chroni przed przypadkową zmianą wybranych wcześniej ustawień. Cena piekarnika Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB to koszt około 1499 złotych.

Piekarnik Whirlpool OAKZ9 7961 SP NB

Kolejne urządzenie marki Whirlpool, które objął nasz ranking piekarników do zabudowy 2023. Piekarnik Whirlpool to urządzenie o klasie energetycznej A+ i pojemności 73 litrów. Wykorzystuje technologię Ready2Cook, która umożliwia szybsze pieczenie, bez konieczności nagrzewania piekarnika, co ma wpływ na oszczędność energii elektrycznej, zmniejszając jej zużycie o 20% i skracając czas pieczenia o 25%. Większy dostęp do wysuwanych dań dają szyny teleskopowe znajdujące się na pierwszym poziomie piekarnika. Ten model piekarnika wykorzystuje czyszczenie pyrolityczne, rozgrzewając się do 470 stopni Celsjusza. Po skończonym procesie samooczyszczania, wystarczy przetrzeć wnętrze piekarnika ściereczką lub gąbką. W piekarniku znajdziemy 6 gotowych programów automatycznych do przygotowania dań z mięsa, zapiekanek, ciast czy ciasteczek. Inne przydatne funkcje piekarnika to pieczenie ciasta, mój ulubiony program, pizza, pieczenie chleba czy podtrzymywanie ciepła. Dodatkowo drzwiczki z powolnym domykiem zamykają się bezgłośnie i chronią szybę piekarnika przed popękaniem. Producent zatroszczył się również o bezpieczeństwo użytkowania urządzenia – znaleźć tu można blokadę przed przypadkowym uruchomieniem oraz przed zmianą ustawień. Cena piekarnika Whirlpool OAKZ9 7961 SP NB zaczyna się od 1499 złotych.

Piekarnik parowy Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp

Nasz ranking piekarników do zabudowy 2023 nie mógł obyć się bez tego urządzenia. Sprzęt do zabudowy Electrolux o klasie energetycznej A+ i pojemności 72 litrów to piekarnik parowy, zapewniający soczystość dań z zachowaniem składników odżywczych, witamin i minerałów. Ponadto został wyposażony w termosondę, która monitoruje temperaturę wewnątrz potrawy. Gdy danie jest gotowe, termosonda wyłącza piekarnik. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest też ochrona przed przesuszeniem SteamCrisp. Dodatkowo szybki nagrzew pozwala skrócić czas przygotowywania potraw nawet o 40%. Znajdziemy tu czyszczenie parowe AquaClean – funkcja czyszczenia parowego rozmiękcza zanieczyszczenia i ułatwia ich usunięcie. Na uwagę zasługują zimne fronty drzwi piekarnika z systemem SoftClosing, odpowiadającym za ich bezgłośne i bezpieczne zamykanie. Komfort użytkowania zwiększają zastosowane prowadnice teleskopowe. Piekarnik parowy Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp oferuje szeroki zakres temperatur od 30 do nawet 300 stopni Celsjusza. Urządzenie posiada wiele programów pieczenia, a najciekawsze z nich to grill, pizza, podgrzewanie, rozmrażanie, podtrzymywanie ciepła, jak również możliwość odświeżania chleba parą. Cena piekarnika Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp to koszt około 2299 złotych.

Piekarnik elektryczny do zabudowy Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS

Piekarnik elektryczny Samsung to urządzenie o klasie energetycznej A+ i największej wśród przedstawianych urządzeń pojemności – wielkość komory piekarnika to aż 75 litrów. Nasz ranking piekarników do zabudowy 2023 wyłonił go nie bez przyczyny. Posiada bowiem dzielone drzwi, przez co piekarnik ma dwie niezależne komory, co daje możliwość pieczenia dań w różnych trybów i temperatur. To z kolei zapewnia dużą oszczędność czasu i energii. Piekarnik elektryczny Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS wykorzystuje aż dwa rodzaje czyszczenia – pyrolityczne oraz parowe. Wygodę stanowi lista 50 przepisów kulinarnych, które zaprogramowano w urządzeniu, co pozwala przygotować perfekcyjne, restauracyjne dania w domowym zaciszu.

Dodatkowo urządzenie wykorzystuje funkcję grill oraz ProRoasting. Ta druga funkcja rozgrzewa piekarnik do 220 stopni Celsjusza, aby zamknąć pory mięsa w celu zapewnienia jego soczystości, a następnie obniża temperaturę do wcześniej wybranego poziomu. Ponadto piekarnik został wyposażony w stabilne prowadnice teleskopowe i ceramiczne wnętrze, które jest odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. W celu zabezpieczenia piekarnika przed nagłymi skokami prądu, urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenie antyprzepięciowe. Nie jest to jednak jedyne zabezpieczenie w tym modelu. Gdy temperatura wewnątrz piekarnika osiągnie 300 stopni Celsjusza, drzwi zamykają się automatycznie. Cena piekarnika Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS zaczyna się od 2199 złotych.

Piekarnik do zabudowy Amica EB7541HB FINE

Nasz ranking piekarników do zabudowy 2023 zamyka urządzenie Amica o klasie energetycznej A. To kolejny dobry piekarnik elektryczny o nieco mniejszych gabarytach – pojemność piekarnika wynosi 65 litrów. Posiada wygodne prowadnice teleskopowe z funkcją stop, dzięki czemu specjalne hamulce zapobiegają ich cofaniu się. Ponadto ma funkcję szybkiego nagrzewania – nagrzewa się do temperatury 150 stopni Celsjusza w zaledwie 4 minuty. Piekarnik posiada emalię łatwoczyszczącą EasyClean. Na wewnętrznej szybie piekarnika znajdziemy przewodnik z temperaturami pieczenia dla poszczególnych dań. Urządzenie oferuje aż 10 funkcji pieczenia, z czego najciekawsze z nich to rozmrażanie, supergrill i szybki nagrzew. Cena piekarnika Amica EB7541HB FINE to koszt około 999 złotych.

 

Nasz niezależny ranking piekarników 2023 to wskazówka dla osób poszukujących dobrych i popularnych urządzeń, które posłużą przez wiele lat i usprawnią przygotowywanie potraw. Bez względu na to, jaki piekarnik do zabudowy wybierzesz, ważne jest również jego prawidłowe podłączenie. Nawet najlepszy piekarnik nie będzie działać jak należy, jeśli zostanie nieprawidłowo podłączony. Grozi to również spaleniem urządzenia. Jeśli chcesz zlecić montaż piekarnika fachowcowi, nie zwlekaj i skorzystaj z naszej oferty! Zapewniamy szybkie terminy wizyt i atrakcyjny cennik usług.

 

Przeczytaj również:

Ranking zmywarek 45 cm 2023

Ranking zmywarek 60 cm 2023

Czy warto kupić piekarnik z funkcją pary?

Jaka bateria nawannowa będzie najlepsza?

Umywalka dolomitowa – co warto o niej wiedzieć?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa piekarników, Serwis AGD