ranking zmywarek 45 cm 2023, ranking najlepszych zmywarek 45 cm wolnostojących, ranking najlepszych zmywarek 45 cm do zabudowy, pod zabudowę, najlepsza zmywarka 45 cm

Każdego roku rynek zmywarek jest wręcz zalewany nowymi modelami urządzeń, co sprawia, że trudno wybrać odpowiedni sprzęt. Nasz ranking najlepszych zmywarek 2023 skupia się na urządzeniach o szerokości 45 cm. Postanowiliśmy podzielić go na dwie części – ranking najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm i ranking zmywarek wolnostojących 45 cm. W obu częściach wyłoniliśmy po 5 urządzeń, które naszym zdaniem zasługują na szczególne uznanie. Sprawdź zatem nasz ranking zmywarek 45 cm na 2023 rok!

Ranking zmywarek 45 cm 2023 – jakie cechy urządzenia są istotne?

Jakie cechy wpłynęły na naszą decyzję, tworząc niniejsze zestawienie? Przede wszystkim ważnym aspektem była dla nas klasa energetyczna i zużycie wody na cykl. Zwracaliśmy uwagę również na dodatkowe funkcjonalności, które wpływają na jakość zmywania i suszenia naczyń. Nie bez znaczenia była takze głośność urządzenia, jak i możliwość regulacji koszów. Zważając na te, oraz wiele innych kwestii, wyłoniliśmy zwycięzców. Poznaj zatem nasz ranking najlepszych zmywarek o szerokości 45 cm!

Ranking zmywarek 45 cm do zabudowy

Zastanawiasz się jaka zmywarka do zabudowy jest najlepsza? Poniżej prezentujemy ranking najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm. Wybraliśmy urządzenia różnych producentów, z różnych półek cenowych, jednak łączy je kilka wspólnych cen – są to dobre opinie, popularność oraz ciekawe rozwiązania technologiczne.

  1. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
  2. Zmywarka Amica DIM41E5Q0
  3. Samsung DW50R4070BB
  4. Electrolux EEM62310L
  5. Bosch Serie 4 SPV4XMX16E

Zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X

Nasz ranking zmywarek 45 cm 2023 otwiera zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X. To urządzenie o klasie energetycznej D, które zmieści do 10 kompletów naczyń. Poziom hałasu wynosi 43 dB, a zużycie wody na cykl około 9 litrów. Zmywarka posiada dodatkową szufladę na sztućce oraz istnieje możliwość regulacji górnego kosza, dopasowując urządzenie do własnych potrzeb. Znajdziemy tu również zmywanie strefowe, dzięki czemu mycie naczyń może odbywać się tylko w wybranej strefie. Zmywanie z połową załadunku umożliwia zmniejszenie kosztów zużycia wody i energii. Ponadto NaturalDry System odpowiada za skuteczne suszenie naczyń przy niskim zużyciu energii, co realnie przekłada się na rachunki.

Zmywarka automatycznie otwiera się, gdy temperatura wewnątrz urządzenia spadnie do bezpiecznych wartości – czyli 40 stopni Celsjusza. Zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to urządzenie bazujące na technologii 6. Zmysł, która rozpoznaje wielkość wsadu oraz stopień zabrudzenia naczyń, dopasowując moc, temperaturę i czas zmywania.  Ponadto posiada system samoczyszczący, który wykorzystując temperaturę 65 stopni Celsjusza usuwa nieprzyjemne zapachy, pleśń oraz grzyby. Zmywarka jest wyposażona w niezawodny i cichy silnik inwerterowy oraz pływak Aquastop, który zapobiega przelewaniu się wody. Urządzenie ma 8 programów zmywania, między innymi eco, szybki, cichy czy codzienny. Cena zmywarki Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to 1999 złotych.

Zmywarka Amica DIM41E5Q0

Cena zmywarki to zaledwie 1249 złotych. Jednak ranking zmywarek 45 cm 2023 uwzględnił ją nie tylko z powodu świetnej ceny, ale również zużycia wody – na cykl zużywa zaledwie 9 litrów. Zmywarka Amica DIM41E5Q0 to urządzenie o klasie energetycznej E, które pomieści do 9 kompletów naczyń, a jego głośność wynosi 49 dB. Dodatkowo znajdziemy tu bezszczotkowy silnik inwerterowy, który dba o cichą pracę urządzenia, oszczędza energię i zapewnia dłuższą żywotność sprzętu. Ponadto w końcowym etapie zmywania uruchamiana jest funkcja SteamPower, która wykorzystuje parę wodną, w celu wysuszania naczyń oraz zabicia bakterii. System Antiflood chroni z kolei mieszkanie przed zalaniem.

Zmywarka Samsung DW50R4070BB

Ranking zmywarek 45 cm 2023 do zabudowy nie mógł obejść się bez urządzenie południowokoreańskiego Samsunga. Jest to zmywarka DW50R4070BB o klasie energetycznej E. Poziom hałasu urządzenia wynosi 44 dB, co sprawia, że jest jednym z cichszych sprzętów w naszym zestawieniu. Zmywarka Samsung DW50R4070BB zużywa 9,5 litra wody na cykl, myjąc przy tym do 10 kompletów naczyń. Dzięki regulacji górnego kosza oraz specjalnej szufladzie na sztućce i filiżanki, istnieje duża swoboda w umieszczaniu naczyń w zmywarce i jest ona w stanie pomieścić więcej garnków czy patelni.

Urządzenie posiada 6 programów mycia, w tym dwa krótkie – ekspresowy 60 minut i szybki 20 minut. Ponadto na uwagę zasługuje między innymi funkcja higiena, która usuwa bakterie. Dodatkowo istnieje możliwość umycia naczyń z funkcją połowy załadunku. Pozwala ona zaoszczędzić wodę bez konieczności czekania, aż zmywarka zapełni się brudnymi naczyniami. Co istotne, po skończonym cyklu drzwiczki otwierają się automatycznie, dzięki czemu para wodna ulatnia się, a naczynia schną szybciej. Cena zmywarki Samsung DW50R4070BB to 1699 złotych.

Zmywarka Electrolux EEM62310L

Nasz ranking zmywarek 45 cm 2023 objął także urządzenie Electrolux EEM62310L. To sprzęt o klasie energetycznej F, który zużywa 9,9 litra wody na cykl. Jest w stanie umyć 10 kompletów naczyń i generuje hałas na poziomie 47 dB. Dzięki programowi AutoFlex zmywarka dostosowuje zużycie wody i energii do ilości wsadu oraz stopnia jego zabrudzenia. Dodatkowo, przy pomocy technologii AirDry, naczynia zostają wysuszone dokładniej i nie posiadają smug. Nad lepszym efektem zmywania naczyń czuwają dwa rotacyjne ramiona spryskujące oraz zraszacz sufitowy Waterfall. Ponadto zmywarka posiada 6 programów zmywania, w tym szybki 30 minut i autoczyszczenie. Cena zmywarki Electrolux EEM62310L zaczyna się od 1549 złotych.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zmywarka Bosch Serie 4 SPV4XMX16E

Nasz ranking zmywarek 45 cm 2023 zamyka zmywarka Bosch Serie 4 SPV4XMX16E. Emituje ona hałas na poziomie 48 dB i zużywa 9,5 litra wody na cykl. Na uwagę zasługuje funkcja ExtraDry, która wydłuża suszenie o 15- 20 minut, dzięki czemu naczynia są dokładniej wysuszone. Wygodę użytkowania zwiększa możliwość sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji Home Connect. W szybki sposób można aktywować ulubione ustawienia jednym przyciskiem lub przyciszyć działanie urządzenia nawet na 30 minut. Nad lepszymi rezultatami zmywania czuwa także system DuoPower, odpowiadający za zraszanie naczyń w górnym koszu. Zmywarka Bosch Serie 4 SPV4XMX16E wykorzystuje funkcję ActiveWater – system, który dba o bardziej wydajny przepływ wody.

Nasz ranking zmywarek 45 cm 2023 uwzględnił w zestawianiu to urządzenie z jeszcze jednego powodu. Urządzenie posiada funkcję strefy intensywnej. Oznacza to, że w trakcie zmywania naczyń, w ciągu jednego cyklu możemy umyć naczynia o różnym stopniu zabrudzenia. Wystarczy umieścić w dolnej części kosza mocno zabrudzone talerze i garnki, a zmywarka zwiększy ciśnienie wody nawet o 20%, jednocześnie myjąc delikatniej naczynia w górnym koszu. Ponadto na potencjalnych użytkowników czeka szuflada Vario3, zastępująca klasyczną szufladę na sztućce. Pomieści ona nie tylko noże i widelce, ale również filiżanki i inne drobne przybory kuchenne. Zmywarkę Bosch Serie 4 SPV4XMX16E kupimy już od 2099 złotych.

Ranking zmywarek 45 cm wolnostojących

Mamy już za sobą ranking zmywarek pod zabudowę 45 cm. Zatem jaka jest najlepsza zmywarka wolnostojąca o szerokości 45 cm? Sprawdź nasze poniższe zestawienie. Wybraliśmy najbardziej popularne modele, które biją konkurencję na głowę nie tylko opiniami, ale również zastosowanymi technologiami.

  1. Whirlpool WSFO 3034 PF X
  2. Whirlpool WSFO 3023 PF X
  3. Samsung DW50R4070FS
  4. Indesit DSFO 3T224 C S
  5. Bosch SPS4HMI53E

Zmywarka Whirlpool WSFO 3034 PF X

Nasz ranking zmywarek 45 cm wolnostojących rozpoczyna urządzenie marki Whirlpool, które cechuje klasa energetyczna D. Na uwagę zasługuje niewielka głośność urządzenia, osiągająca 44 dB. Zmywarka Whirlpool WSFO 3034 PF X zużywa 9 litrów wody na cykl i jest w stanie umyć 10 kompletów naczyń. Ponadto zaskakuje w niej mnogość programów zmywania, znajdziemy tu ich aż 8, a najciekawsze z nich to intensywny, krótki i 6. zmysł. Jeśli o tym ostatnim mowa, technologia 6. Zmysł wykorzystuje czujniki, które pomagają dostosować temperaturę, czas i moc do wielkości wsadu i stopnia zabrudzenia naczyń. Ponadto ciekawą opcją jest Power Clean Pro, która dba o lepsze efekty zmywania dzięki precyzyjnie ukierunkowanemu strumieniowi wody.

Dodatkowo zmywarka Whirlpool daje możliwość mycia naczyń z połową załadunku. Zmywanie strefowe MultiZone działa na obu półkach. Urządzenie wyposażono również w zabezpieczenie Aquastop przed zalaniem oraz blokadę przed dziećmi. W zmywarce zamontowano niezawodny silnik inwerterowy, który zapewnia cichą i bardziej efektywną pracę zmywarki, jak i zmniejsza zużycie energii. Cena zmywarki Whirlpool WSFO 3034 PF X zaczyna się od 2049 złotych.

Zmywarka Whirlpool WSFO 3023 PF X

To kolejna zmywarka Whirlpool, która wzbogaca swoją obecnością nasz ranking zmywarek 45 cm 2023. Jest to bardzo ciche urządzenie o głośności 43 dB i klasie energetycznej E. Podobnie jak w poprzedniej zmywarce Whirlpool, możemy umyć tu 10 kompletów naczyń, zużywając 9 litrów wody na cykl. Ponadto urządzenie posiada 7 programów zmywania. Zostało wyposażone w technologię 6. Zmysł, która dopasowuje parametry zmywania do ilości i stopnia zabrudzenia naczyń. Na uwagę zasługuje funkcja Sanirise, łącząca płukanie z odkażaniem. Dzięki zmywaniu strefowemu Multizone można umyć naczynia z połową załadunku, wykorzystując dowolny kosz. Dodatkowo system Power Clean Pro zadba o perfekcyjnie czyste naczynia, dopasowując precyzyjnie kierunek strumienia wody. Cena zmywarki Whirlpool WSFO 3023 PF X zaczyna się od 1949 złotych.

Zmywarka Samsung DW50R4070FS

Nasz ranking zmywarek 45 cm 2023 docenił również urządzenie Samsung. Posiada ono klasę energetyczną E i emituje hałas na poziomie 44 dB. Zużywa 9,5 litra wody na cykl i myje do 10 kompletów naczyń. Znajdziemy tu funkcję dezynfekcji, która wykorzystując temperaturę 70 stopni Celsjusza zabija zarazki i bakterie. Ponadto zmywarka Samsung DW50R4070FS daje możliwość mycia naczyń z połową załadunku, co z kolei pozwala zaoszczędzić wodę i energię elektryczną. Dodatkowo naczynia schną szybciej, ponieważ urządzenie uchyla drzwiczki pod koniec cyklu na 10 cm szerokości, tak aby zebrana wewnątrz komory para wodna mogła zostać odprowadzona. Znajdziemy tu 6 programów zmywania, w tym dwa myjące naczynia w ciągu godziny – ekspresowy, trwający 20 minut i szybki, któremu umycie i wysuszenie naczyń zajmuje zaledwie 60 minut. Cena zmywarki Samsung DW50R4070FS to 1749 złotych.

Zmywarka Indesit DSFO 3T224 C S

To urządzenie o klasie energetycznej E, które zużywa 9 litrów wody na cykl i jest w stanie umyć w tym czasie do 10 kompletów naczyń.  Nasz ranking zmywarek 45 cm 2023 wolnostojących docenił ją ze względu na bogaty wybór programów oraz niskie zużycie wody. Wśród programów znajdziemy automatyczny normalny, automatyczny intensywny, delikatny, eco, namaczanie, eXtra, nocny oraz szybki. Zmywarka Indesit DSFO 3T224 C S daje możliwość dowolnego rozmieszenia naczyń, dzięki funkcji Lift Up, czyli podnoszonemu górnemu koszowi. Dodatkowo urządzenie pozwala na zmywania z połową załadunku i posiada zabezpieczenie przed zalaniem. Cena zmywarki Indesit DSFO 3T224 C S to około 1699 złotych.

Zmywarka Bosch SPS4HMI53E

Jest to urządzenie o klasie energetycznej E, którego głośność wynosi 45 dB. Możemy w nim umyć do 10 kompletów naczyń przy zużyciu 9,5 litra wody na cykl. Nasz ranking zmywarek 45 cm 2023 nie mógł obejść się bez tej zmywarki ze względu na jej funkcjonalność. Znajdziemy tu między innymi funkcję SpeedPerfect Plus, która skraca czas cyklu nawet do 66% w zależności od wybranego programu. W celu ulepszenia efektów zmywania, producent zastosował technologię DuoPower z rozbudowanym systemem zraszania w górnym koszu.

Ponadto znajdziemy tu również dodatkową górną szufladę Vario3, która pomieści nie tylko sztućce, ale również inne akcesoria kuchenne. Dodatkowo urządzenie daje możliwość zdanego sterowania przy użyciu aplikacji Home Connect, np. w celu wyciszenia zmywarki podczas rozmowy. Urządzenie wyposażono w 6 programów zmywania, a najciekawsze z nich to cichy 50 stopni Celsjusza, garnki 70 stopni Celsjusza oraz Favourite, czyli kombinacja ulubionych ustawień i funkcji. Zmywarkę Bosch SPS4HMI53E kupimy już od około 1700 złotych.

Nasz ranking zmywarek 45 cm 2023 powstał na podstawie analizy wielu produktów, jednak należy mieć na uwadze, że jest to subiektywna opinia. Niemniej powyższe urządzenia znalazły się tu nieprzypadkowo i są najlepiej ocenianymi urządzeniami w sklepach internetowych wiodących sklepów RTV i AGD. Żywimy nadzieję, że nasz ranking najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm i ranking zmywarek wolnostojących 45 cm okażą się pomocne przy wyborze tego jakże ważnego urządzenia.

Chcesz zlecić montaż zmywarki naszemu fachowcowi? Nie czekaj i już teraz zarezerwuj termin wizyty. Oferujemy atrakcyjne ceny i szybkie terminy realizacji.

 

To może Cię zainteresować:

Ranking zmywarek 60 cm 2023

Uszkodzony elektrozawór w zmywarce – poznaj objawy

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD