ranking zmywarek 60 cm 2023, ranking najlepszych zmywarek 60 cm, ranking najlepszych zmywarek 60 cm do zabudowy, ranking najlepszych zmywarek wolnostojących 60 cm

Zakup zmywarki nie jest łatwym zadaniem, ponieważ rynek sprzętu AGD jest zalewany rokrocznie nowymi modelami tego rodzaju urządzeń. Jak zatem wybrać najlepszą zmywarkę? Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć zestawienie zmywarek na rok 2023. Nasz ranking najlepszych zmywarek 2023 dotyczy urządzeń o szerokości 60 cm. Ponadto podzieliliśmy go na dwie kategorie – ranking najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm i ranking zmywarek wolnostojących 60 cm. To czym się sugerowaliśmy przy wyborze sprzętów, to nie tylko dane techniczne, ale również popularność, jak i opinie użytkowników. Wyłoniliśmy top 5 zmywarek w obu powyższych kategoriach i opisaliśmy szczegółowo każdy z wybranych sprzętów. Poznaj zatem nasz ranking zmywarek 60 cm na 2023 rok!

Ranking zmywarek 60 cm 2023 – jakie parametry mają znaczenie?

Zanim wyłonimy zwycięzców, przyjrzyjmy się, jakie parametry zmywarek są najbardziej pożądane, decydując się na zakup tego urządzenia. Oczywiście większość z nas szuka oszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Z tego powodu ważnymi aspektami są – zużycie wody na cykl i klasa energetyczna urządzenia. Nie zawsze udaje się zapełnić zmywarkę naczyniami nawet w kilka dni, dlatego wiele osób poszukuje zmywarek z połową załadunku. Z kolei bardziej liczne rodziny zainteresują się zmywarką, która pomieści jak największą liczbę kompletów naczyń oraz będzie posiadać ruchome kosze i trzecią szufladę. Wiele osób ma w swoim domu aneks kuchenny połączony z salonem, co powoduje, że istotny jest również poziom emisji hałasu. Bez wątpienia ważne jest także dobre zabezpieczenie przed zalaniem. Z tego powodu, tworząc ranking zmywarek 60 cm 2023 uwzględniliśmy powyższe kwestie, tak, aby wybrać najlepsze zmywarki na obecnym rynku.

Ranking zmywarek 60 cm 2023 do zabudowy

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm. Wybraliśmy 5 urządzeń, które spełniają powyższe wymagania klientów, są popularne i cieszą się dobrymi opiniami.

  1. Whirlpool WIO3O540PELG
  2. Bosch Serie 4 SMV4ECX14E
  3. Whirlpool WIC 3C33 PFE
  4. Electrolux EEM48321L
  5. Siemens SN615X03EE

Zmywarka Whirlpool WIO3O540PELG

Nasz ranking zmywarek 60 cm 2023 otwiera zmywarka Whirlpool WIO3O540PELG. Może ona pochwalić się najwyższą klasą energetyczną w tym zestawieniu, czyli B. To energooszczędny sprzęt, który mieszcząc 14 kompletów, zużywa 9,5 litra wody na cykl. Ponadto urządzenie generuje hałas na poziomie 40 dB, co sprawia, że jest także najcichszym sprzętem w naszym rankingu. Znajdziemy tu zmywanie strefowe MultiZone, dlatego możemy zmywać naczynia nawet z połową załadunku, nie martwiąc się o zużycie wody i energii, jak w przypadku standardowego cyklu zmywania. System NaturalDry umożliwia maksymalną skuteczność suszenia przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej.

Dodatkowo czujniki technologii 6. zmysłu dostosowują odpowiednie parametry zmywania, sprawdzając wielkość wsadu oraz stopień zabrudzenia naczyń. Zmywarka Whirlpool WIO3O540PELG posiada niezawodny silnik inwerterowy. Ponadto istnieje możliwość dostosowania komory zmywarki do własnych potrzeb dzięki trzeciemu koszowi oraz modułom przesuwnym. Znajdziemy tu aż 10 programów zmywania –  w tym 6. Zmysł, eco czy odkażanie. Cena zmywarki Whirlpool WIO3O540PELG to około 2699 złotych.

Zmywarka Bosch Serie 4 SMV4ECX14E

Nasz ranking zmywarek 60 cm 2023 nie mógłby pominąć tej zmywarki. Jest to urządzenie, które posiada klasę energetyczną C i umyjemy w nim 13 kompletów naczyń. Zużycie wody wynosi 9,5 litra na cykl. Głośność sprzętu to 44 dB. Zmywarka ma 7 programów zmywania, w tym najciekawsze z nich to garnki 70 stopni, dedykowany do mocno zabrudzonych naczyń oraz cichy 50 stopni, obniżający pracę urządzenia o 2-3 decybele. Sprzęt posiada wskaźnik braku soli i nabłyszczacza. W zmywarce Bosch Serie 4 SMV4ECX14E zamontowano silnik inwerterowy, który zapewnia wieloletnią i ekonomiczną pracę.

Nad bezpieczeństwem czuwa elektroniczny system zapobiegający zalaniu mieszkania. Na uwagę zasługuje system EfficientDry – otwiera drzwi w celu optymalizacji efektów suszenia przy użyciu powietrza z zewnątrz. Z kolei technologia ActiveWater zmniejsza zużycie wody przy jednoczesnym utrzymaniu nieskazitelnych efektów zmywania. Jest to możliwe dzięki lepszemu rozprowadzeniu wody wewnątrz komory, szybszemu nagrzewaniu oraz lepszej wydajności pompy. Pomocną funkcją jest też asystent dozowania tabletek do ilości naczyń. Znajdziemy tu również dodatkową szufladę na sztućce. Co ważne, istnieje możliwość zdalnego sterowania urządzeniem przy pomocy aplikacji Home Connect. Cena zmywarki Bosch Serie 4 SMV4ECX14E to 2845 złotych.

Zmywarka Electrolux EEM48321L

Zmywarka o klasie energetycznej E i podobnie jak poprzednia – o poziomie hałasu 44dB. Zużycie wody na cykl wynosi w przypadku tego urządzenia 10,5 litra. Pojemność na 14 kompletów, regulowany górny kosz FlexiLift i dodatkowa, głęboka szuflada na sztućce pozwalają na swobodne rozmieszczenie dużej liczby naczyń. Zastosowana w zmywarce technologia AirDry zapewnia lepsze efekty suszenia. Na doskonałe efekty zmywania ma wpływ ramię spryskujące FlexiSpray wraz z pięcioma poziomami natrysku. Satelitarne ramię spryskujące jest innowacją na rynku zmywarek, dzięki czemu woda dociera do wszystkich naczyń. Dlatego nasz autorski ranking zmywarek 60 cm 2023 nie mógł powstać bez tego urządzenia.

W zmywarce Electrolux EEM48321L znajdziemy również wyświetlacz TeamBim, który informuje o czasie pozostałym do ukończenia cyklu. Program AutoFlex dostosowuje zużycie wody i energii do wielkości wsadu i stopnia zabrudzenia naczyń. Urządzenie wyposażono także we wskaźnik braku soli i nabłyszczacza. Znajdziemy tu również silnik inwerterowy. Do dyspozycji mamy 8 programów zmywania, w tym eco, i dwa krótkie – 30- oraz 60-minutowy program. Cena zmywarki Electrolux EEM48321L to około 1990 złotych.

Zmywarka Whirlpool WIC 3C33 PFE

Kolejne urządzenie, które objął nasz ranking zmywarek 60 cm 2023 to zmywarka Whirlpool WIC 3C33 PFE o klasie energetycznej D i zużyciu wody na cykl 9,5 litra. Cechuje ją nieco niższa emisja hałasu niż dwa poprzednie modele – na poziomie 43 dB. Warto zwrócić uwagę na pojemność zmywarki, ponieważ jest w stanie pomieścić 14 kompletów oraz posiada szufladę na sztućce. Technologia 6. Zmysł dopasowuje automatycznie parametry zmywania do stopnia zabrudzenia i ilości naczyń. Ciekawym rozwiązaniem w zmywarce Whirlpool WIC 3C33 PFE jest bez wątpienia system PowerPro Clean, który radzi sobie nawet z mocno zabrudzonymi naczyniami, kierując precyzyjnie strumień wody na zanieczyszczenia.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Drzwiczki urządzenia otwierają się automatycznie w trakcie cyklu zmywania, gdy temperatura wewnątrz komory spadnie do 40 stopni Celsjusza, zapewniając tym samym maksymalną ochronę mebli oraz bezpieczeństwo użytkownikom. Znajdziemy tu także intuicyjny wyświetlacz cyfrowy. W przypadku awarii, urządzenie automatycznie odcina dopływ wody, chroniąc mieszkanie przed zalaniem. W zmywarce wykorzystano silnik inwerterowy, który zmniejsza zużycie energii elektrycznej i dba o cichą pracę sprzętu. Istnieje możliwość podłączenia urządzenia do ciepłej wody. Cena zmywarki Whirlpool WIC 3C33 PFE to około 1699 złotych.

Zmywarka Siemens SN615X03EE

Urządzenie odznacza się klasą energetyczną E. Pojemność zmywarki wystarcza na 13 kompletów, a poziom hałasu wynosi 46 dB. Zużycie wody na cykl to zaledwie 9,5 litra. Wnętrze zmywarki jest odporne na korozję i objęte 10- letnią gwarancją, co bez wątpienia stanowi wyjątek na rynku, dlatego zmywarka Siemens SN615X03EE zamyka nasz ranking zmywarek 60 cm 2023 do zabudowy. Aby ją uzyskać, należy zarejestrować urządzenie na stronie Siemens w ciągu 8 tygodni od daty zakupu lub otrzymania sprzętu. Znajdziemy tu funkcję varioSpeed Plus, która skraca maksymalnie czas zmywania przy zachowaniu zadowalających efektów. Zmywarka posiada silnik iQdrive, który jest praktycznie niezniszczalny, cichy i dodatkowo zmniejsza zużycie energii, skracając czas trwania programów.

Urządzenie wyposażono w przeciwzalewowe zabezpieczenie aquaStop, a w przypadku wadliwie działającej funkcji i zalaniu mieszkania istnieje możliwość otrzymania odszkodowania od firmy Siemens. Wnętrze komory daje duże możliwości ustawienia brudnych naczyń, znajdziemy tu trzeci kosz na sztućce oraz kosze na specjalnych dźwigniach, które można podnosić lub obniżać nawet z pełnym załadunkiem. W zmywarce Siemens SN615X03EE jest również dostępny asystent dozowania, który odpowiada za maksymalne wykorzystanie mocy tabletki do zmywarek. Urządzenie posiada przydatne programy, takie jak eco, garnki, szkło, automatyczny i program godzinny. Cena zmywarki Siemens SN615X03EE to około 1949 złotych.

Ranking zmywarek 60 cm wolnostojących

Mamy już za sobą ranking najlepszych zmywarek 60 cm do zabudowy. Teraz pora na urządzenia wolnostojące. Poniżej przedstawiamy te, które posiadają najciekawsze funkcje, dobre opinie i dużą popularność wśród użytkowników.

  1.  Whirlpool WFO3T141 X
  2. Bosch SMS4ECI26E
  3. Beko DEN48520X
  4. Samsung DW60M6050FS
  5. Electrolux ESF75533LX

Zmywarka Whirlpool WFO3T141 X

Ranking zmywarek 60 cm 2023 wolnostojących otwiera zmywarka Whirlpool WFO3T141 X, którą cechuje klasa energetyczna C. Jest to najcichsze urządzenie w naszym zestawianiu – poziom hałasu wynosi zaledwie 41 dB. Z kolei zużycie 9,5 litra wody na cykl zapewnia energooszczędne korzystanie ze zmywarki. Pozmywamy tu aż 14 kompletów naczyń. Ponadto istnieje możliwość zmywania tylko w określonej strefie, dzięki opcji Multizone, co zmniejsza zużycie wody, energii elektrycznej oraz czasu.

Dodatkowo urządzenie wykorzystuje technologię 6. Zmysł, która dzięki specjalnym czujnikom dopasowuje parametry zmywania do stopnia zabrudzenia naczyń oraz ilości wsadu. Znajdziemy tu aż 10 programów zmywania, w tym eco, odkażanie, czy szybki 30. Zmywarka posiada specjalny pływak Aquastop, który zapobiega przelewaniu się wody, jak również zabezpieczanie przed dziećmi, wciskając odpowiednią kombinację przycisków. Urządzenie wyposażono w silnik inwerterowy, który zapewnia długoletnią pracę i mniejsze zużycie energii. Cena zmywarki Whirlpool WFO3T141 X to około 2249 złotych.

Zmywarka Bosch SMS4ECI26E

Urządzenie o klasie energetycznej D i poziomie hałasu 44 dB. Posiada bezszczotkowy silnik inwerterowy EcoSilence, który jest cichy i zmniejsza zużycie energii. To co wyróżnia urządzenie to zużycie wody – zaledwie 6,7 litra na cykl. Sprawia to, że nasz ranking zmywarek 60 cm 2023 nie mógłby się obejść bez tego sprzętu! Dzięki funkcji Home Connect można sterować urządzeniem z dowolnego miejsca i pozmywać z jego pomocą do 14 kompletów naczyń.

Automatycznie otwieranie drzwi po zmywaniu – EfficientDry, pozwala na uzyskanie optymalnych efektów suszenia zmniejszając zużycie energii. Dodatkowo technologia ActiveWater zapewnia optymalne efekty zmywania dzięki lepszemu obiegowi wody oraz zwiększeniu wydajności pompy. Asystent dozowania skutecznie rozpuszcza powoli tabletkę, dzięki czemu myje naczynia z większą skutecznością. Ponadto posiada AquaSensor, który ocenia stopień zabrudzenia naczyń i dostosowuje czas oraz zużycie wody. Znaleźć tu można 6 programów zmywania, w tym cichy 50 stopni Celsjusza czy Favourite, umożliwiający dobranie ulubionych kombinacji funkcji i programów. Z kolei funkcja SpeedPefect Plus pozwala skrócić czas trwania cyklu o 20-60%. Zmywarkę wyposażono w zabezpieczenie Aquastop, składające się z 2 zaworów w wężu doprowadzającym oraz zabezpieczeń we wnętrzu urządzenia. Cena zmywarki Bosch SMS4ECI26E to 2399 złotych.

Zmywarka Beko DEN48520X

Jest to zmywarka o klasie energetycznej E. Produkt marki Beko to jeden z cichszych sprzętów w naszym zestawieniu – poziom hałasu wynosi 43 dB. Zaszczycił nasz ranking zmywarek 60 cm 2023 również z innego powodu – jego pojemność wynosi aż do 15 kompletów, przy czym zużycie wody na cykl to zaledwie 9,5 litra. Urządzenie oferuje 8 programów zmywania, w tym szybki program Quick&Shine, trwający zaledwie 58 minut. Dzięki technologii CornerIntense, wykorzystującej dodatkową dyszę spryskującą, woda jest rozprowadzana dokładniej wewnątrz komory urządzenia.

Zmywarka ma zdejmowany blat, dzięki czemu można umieścić ją pod blatem kuchennym. Beko daje dużą dowolność ustawiania brudnych naczyń, mamy tu dodatkowy kosz na sztućce oraz górny kosz z trzypoziomową regulacją i składane drabinki. Możemy także włączyć energooszczędny tryb zmywania z połową załadunku. Ciekawym pomysłem jest też funkcja Fast+ przyspieszająca program nawet trzykrotnie, co sprawdzi się w przypadku, gdy potrzebujemy szybko czystych naczyń. Znaleźć tu można dodatkowe rozwiązania dla szklanych naczyń – dzięki analizie twardości wody, szklanki czy inne przedmioty szklane mogą posłużyć nawet 20 razy dłużej niż w przypadku ich mycia w standardowych zmywarkach. Na uwagę zasługuje również funkcja TryWash pozwalająca na umycie aż trzech tac z piekarnika. Cena zmywarki Beko DEN48520X to 1999 złotych.

Zmywarka Samsung DW60M6050FS

Urządzenie cechuje klasa energetyczna E oraz poziom hałasu na poziomie 44 dB. Zużycie wody na cykl wynosi 10,5 litra, co umożliwia pozmywanie do 14 kompletów naczyń. Połowa załadunku, regulacja wysokości kosza oraz szuflada na sztućce umożliwiają dostosowanie zmywania do aktualnych potrzeb. Znajdziemy tu 7 programów zmywania, w tym dezynfekcję i szybki program zmywania w 60 minut. Funkcja dezynfekcji usuwa bakterie i zarazki w temperaturze 70 stopni Celsjusza. Na uwagę zasługuje program automatyczny, zmywający naczynia w zakresie temperatur od 45 do 55 stopni Celsjusza, który samodzielnie dopasowuje parametry do stopnia zabrudzenia talerzy. Zmywarka posiada zabezpieczenie AquaStop przed wyciekiem wody i zalaniem. Koszt zmywarki Samsung DW60M6050FS to 2099 złotych.

Zmywarka Electrolux ESF75533LX

Nasz ranking zmywarek 60 cm 2023 wolnostojących zamyka zmywarka Electrolux. Urządzenie posiada klasę energetyczną E, zużycie wody na cykl 9,9 litra i poziom hałasu na poziomie 49 dB. Na uwagę zasługuje suszenie AirDry, dzięki któremu zmywarka otwiera się automatycznie po uzyskaniu odpowiedniej temperatury i naczynia dosusza powietrze z zewnątrz, co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.

W zmywarce pozmywamy do 13 kompletów naczyń, a w tym celu możemy skorzystać z 6 programów. Na szczególną uwagę zasługuje program szybki 30 minut, specjalny do ochrony szkła oraz program Autoflex, który dopasowuje automatycznie parametry zmywania do poziomu zbrudzenia i ilości naczyń. Ponadto regulowany górny kosz Flexilift umożliwia lepsze rozmieszczenie naczyń wewnątrz komory urządzenia. Cena zmywarki Electrolux ESF75533LX to około 1749 zł

 

Nasz ranking zmywarek 60 cm 2023 to oczywiście subiektywne zestawienie urządzeń. Staraliśmy się jednak dogłębnie przeanalizować rynek zmywarek i wybrać te urządzenia, które cieszą się dobrymi opiniami, są chętnie kupowane oraz posiadają takie parametry, których poszukujemy przy zakupie tego urządzenia. Mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm i ranking zmywarek wolnostojących 60 cm pomogą dokonać wyboru odpowiedniego sprzętu, który spełni wszystkie oczekiwania i potrzeby gospodarstwa domowego.

Urządzenie zostało wybrane i chcesz zlecić montaż zmywarki? Oferujemy podłączanie zmywarek w atrakcyjnych cenach. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi fachowcami, dlatego nie zwlekaj i już dziś skorzystaj z naszej oferty.

To może Cię zainteresować:

Zmywarka koło piekarnika – czy to dobre rozwiązanie?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zmywarka pod płytą gazową – sprawdź czy to możliwe

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD