dobre pralki ładowane od góry, najlepsza pralka ładowana od góry, najcichsze pralki ładowane od góry

Pralki z górnym wsadem wciąż cieszą się niemałą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ większość z nas posiada niewielkie łazienki, w których nie mieści się pralka o standardowych wymiarach. Na szczęście na rynku znajdziemy dobre pralki ładowane od góry, które w niczym nie ustępują technologicznie tradycyjnym urządzeniom. Jaką pralkę ładowaną od góry wybrać? Nie jest to łatwe zadanie, dlatego postanowiliśmy stworzyć ranking pralek ładowanych od góry 2023, który pomoże wybrać jedną z dziesięciu polecanych pralek ładowanych od góry na rynku. Poznaj naszych faworytów!

Ranking pralek ładowanych od góry 2023 – na co zwróciliśmy uwagę?

Nasz ranking małych pralek opiera się na niezawodnych urządzeniach, które zbierają najlepsze opinie użytkowników. Ponadto oferują szereg ciekawych rozwiązań, usprawniających codzienne pranie. Poszukując najlepszych urządzeń, zwróciliśmy uwagę na ich klasę energetyczną, prędkość wirowania, zużycie wody na cykl oraz głośność podczas wirowania. W naszym rankingu znalazły się również pralki z silnikiem inwerterowym ładowane od góry, choć kilka urządzeń w zestawieniu posiada silnik uniwersalny. Doceniliśmy także dodatkowe rozwiązania w pralkach, na przykład automatykę wagową czy możliwość prania w niskiej temperaturze.

Ranking pralek ładowanych od góry 2023 – nasi faworyci

Nasz ranking pralek ładowanych od góry objął 10 pralek wielu producentów. Urządzenia niektórych z nich pojawiają się na naszej liście kilka razy, co świadczy o ich jakości i popularności. Wybraliśmy pralki ładowane od góry z różnych półek cenowych, tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Najlepsza pralka ładowana od góry ranking

1.       Candy Smart Inverter CSTG 48TME/1-S

2.       Electrolux EW7TN3362SP

3.       Whirlpool TDLR 6241BS PL/N

4.       Whirlpool TDLR 65230S PL/N

5.       Electrolux EW6TN4261P

6.       Whirlpool ETDLR 65332BS PL/N

7.       Amica DWA1T712DLS

8.       Candy Smart CSTG 272DVET/1-S

9.       Indesit BTW W S60300 PL/N

10.   Indesit BTW L50300 PL/N

Pralka Candy Smart Inverter CSTG 48TME/1-S

Nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 otwiera pralka Candy Smart Inverter CSTG 48TME/1-S. Jest to urządzenie o klasie energetycznej B i ma największą pojemność wśród pralek z naszego zestawienia – mieści aż do 8 kg wsadu. Wymiary pralki to 60x41x86 cm, co sprawia, że jest nieco niższa niż pralki ładowane od góry innych producentów. Zużycie wody na cykl wynosi 44 litry, zaś maksymalna prędkość wirowania to aż 1400 obrotów na minutę. To sprawia, że po raz kolejny pralka wybija się na tle innych w naszym rankingu, po wyjęciu wyprana odzież jest niemal sucha. Co ważne, głośność podczas wirowania nie odbiega od innych urządzeń i wynosi około 79 dB.

Ponadto znajdziemy tu dużo programów prania –  bawełna, białe, delikatny, dziecięcy, higiena, jedwab, kolory, mix, perfect 20 stopni, płukanie, wełna i wirowanie. Producent pomyślał o osobach poszukujących krótkich cyklów prania, dlatego mamy tu do wybory kilka programów szybkich – szybki 14 minut, szybki 30 minut, 34 minuty oraz szybki 59 minut. Pralka Candy wykorzystuje technologię Mix Power System+, która usuwa trudne zabrudzenia już w 20 stopniach Celsjusza. Dodatkowo udogodnieniem jest KG Detector, który automatycznie dostosowuje zużycie wody i energii do ilości wsadu w bębnie. Ponadto otrzymamy aż 10-letnią gwarancję na silnik inwerterowy po zarejestrowaniu przez stronę Candy. Za pralkę Candy Smart Inverter CSTG 48TME/1-S zapłacimy około 1699 złotych.

Pralka Electrolux EW7TN3362SP

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć pralki ładowanej od góry Electrolux o wymiarach 60x40x89 cm. To urządzenie o klasie energetycznej B i pojemności znamionowej 6 kg. Pralka zużywa na cykl 43 litry wody, a maksymalna prędkość wirowania to 1300 obrotów na minutę. Nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 wyróżnił ją za liczne programy prania – antyalergiczny, bawełna, delikatny, dziecięcy, eko 46-60, jeans, kaszmir, parowy. odświeżanie parowe, odzież nieprzemakalna (outdoor), płukanie, syntetyki, szybki 14 minut, wełna i wirowanie. Podobnie jak w przypadku większości prezentowanych dzisiaj przez nas pralek, poziom hałasu podczas wirowania wynosi 79 DB.

Urządzenie wykorzystuje system SteamCare, który sprawia, że ubrania po wyjęciu z bębna nie są tak pogniecione jak w przypadku tradycyjnego prania. Na uwagę zasługuje również technologia SensiCare, która zapobiega zbyt długiemu praniu, dostosowując parametry cyklu do wielkości wsadu. Ciekawą opcją jest również specjalny program antyalergiczny z parą, usuwający bakterie i alergeny. Za pralkę Electrolux EW7TN3362SP zapłacimy około 2199 zł.

Pralka Whirlpool TDLR 6241BS PL/N

Pralka ładowana od góry Whirlpool TDLR 6241BS PL/N to urządzenie o efektywności energetycznej C. Zapłacimy za nią około 1699 zł. Jak klasyczna pralka z wkładem od góry, ma wymiary 60 x 40 x 90 cm oraz pojemność 6 kg. Zużycie wody na cykl w tym modelu wynosi 43 litry, a maksymalna prędkość wirowania 1200 obrotów na minutę. Znajdziemy tu szeroki wybór programów prania, jak 20 stopni, delikatny, bawełna, eco 40-60, jeans, kolory, mieszane, szybki 30 minut, syntetyki, wełna oraz wirowanie. Podobnie jak w pralce Candy, poziom hałasu podczas wirowania wynosi 79 dB. Nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 docenił ja ze względu na zastosowane technologie. Na przykład system FreshCare po zakończonym cyklu prania obraca ubrania dzięki charakterystycznym ruchom bębna. Pralka umożliwia ponadto dezynfekcję odzieży i pozbycie się bakterii dzięki specjalnemu programowi –  odkażanie 60 stopni.

Pralka Whirlpool wykorzystuje technologię 6. Zmysłu, która dopasowuje parametry prania do rodzaju i ilości wsadu, co pozwala zmniejszyć zużycie prądu i wody. Producent oferuje również specjalny program kolory 15 stopni, który zapewnia idealne efekty prania przy wykorzystaniu niskiej temperatury, zapewniając podobną skuteczność, jak w przypadku prania w 40 stopniach Celsjusza. Ponadto znajdziemy tutaj silnik inwerterowy, objęty 10-letnią gwarancją.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Pralka Whirlpool TDLR 65230S PL/N

Urządzenie Whirlpool to kolejna wąska pralka ładowana od góry o wymiarach 60 x 40 x 90 cm i nieco większej pojemności niż poprzedni model – pomieści do 6,5 kg ubrań. Zużycie wody na cyklu wynosi 44 litry, a maksymalna prędkość wirowania 1200 obrotów na minutę. Nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 docenił ją za mniejszy poziom hałasu podczas wirowania, który osiąga 77 dB. Znajdziemy tutaj takie programy prania jak 20 stopni, bawełna, Eco 40-60, delikatny, mix, kolory, syntetyki, płukanie, szybki 30 minut, wirowanie i wełna. Podobnie jak poprzedni model, pralka Whirlpool wykorzystuje technologię 6. zmysłu oraz system FreshCare. Dodatkowo znajdziemy tutaj silnik uniwersalny, który jest objęty pięcioletnią gwarancją producenta. Urządzenie odznacza się klasą energetyczną D i kosztuje 1299 złotych.

Pralka Electrolux EW6TN4261P

Pralka Electrolux EW6TN4261P to pralka otwierana od góry o klasie energetycznej D, której pojemność znamionowa wynosi 6 kg. Jej wymiary to 60x40x91 cm. Nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 wyróżnił ją za energooszczędność – zużywa zaledwie 40 litrów wody na cykl. Z kolei poziom hałasu podczas wirowania wynosi 78 dB, a maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Znajdziemy tutaj takie programy prania jak antyalergiczny, bawełna, delikatny, dziecięcy, eco 40-60, outdoor, jeans, jedwab, płukanie, syntetyki, sport, wełna, wirowanie i szybki 14 minut. Ponadto pralka wykorzystuje system SensiCare, dostosowując cykl do wielkości załadunku. System SteamCare zaś zapewnia o 1/3 mniej zagnieceń oraz ułatwia odświeżanie odzieży. Za pralkę zapłacimy 1489 złotych.

Pralka Whirlpool ETDLR 65332BS PL/N

Nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 uświetniła kolejna pralka Whirlpool o klasie energetycznej D. Jej wymiary to 60 x 40 x 90 cm, zaś pojemność wynosi 6,5 kg.  Ta pralka ładowana od góry zużywa 44 litry wody na cykl, a jej maksymalna prędkość wirowania wynosi 1300 obrotów na minutę. Na uwagę zasługuje poziom hałasu podczas wirowania. Bez wątpienia urządzenie Whirlpool reprezentuje najcichsze pralki ładowane od góry, ponieważ podczas wirowania generuje hałas na poziomie 72 DB. Dodatkowo znajdziemy tutaj wiele różnych programów prania, takich jak 20 stopni, aqua saver, bawełna, delikatny, eco 40-60, jeans, kolory, mieszane, odkażanie, płukanie, syntetyki, wełna wirowanie oraz szybki 30 minut. Urządzenie wykorzystuje technologię Zen. Co to oznacza? Pralka posiada specjalny silnik Zen, który umożliwia pranie bez hałasu i wibracji. Silnik ten jest objęty dwudziestoletnią gwarancją producenta.

Ponadto pralka posiada system FreshCare, która uruchamia specjalne ruchy bębna po ukończonym cyklu prania, aż do wyjęcia odzieży z pralki. Pralka Whirlpool ETDLR 65332BS PL/N wykorzystuje również technologię 6. Zmysłu. Pozwala na zaoszczędzenie energii i zmniejszenie zużycia wody dzięki samoczynnemu wykryciu rodzaju ilości wsadu oraz dopasowaniu odpowiednich parametrów prania. Ponadto możemy tutaj skorzystać z dwóch ciekawych programów prania. Jeden z nich to odkażanie 60 stopni, który możliwe pozbycie się aż do 99% bakterii. Drugi program, kolor 15 stopni, zapewnia pełną ochronę intensywności kolorów oraz dłuższe życie ubrań, wykorzystując niską temperaturę prania. Cena pralki Whirlpool ETDLR 65332BS PL/N to 1699 złotych.

Pralka Amica DWA1T712DLS

Pralka Amica DWA1T712DLS odznacza się klasę energetyczną D. Mała pralka z górnym wsadem od Amica ma wymiary 61x40x87,5 cm i jest jedną z najbardziej ładownych pralek w naszym zestawieniu. Jej pojemność znamionowa to 7 kg. Zużycie wody na cykl wynosi 45 litrów, a maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Jest najgłośniejszym urządzeniem w naszym rankingu, ponieważ poziom hałasu podczas wirowania wynosi 80 DB. Nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 uznał ją za wartą uwagi za ogromną liczbę programów, w tym programów parowych. Znajdziemy tutaj takie programy prania jak: 20 stopni parowe, antyalergiczny parowy, bawełna, Eco 40-60, kolory para, parowy łatwe prasowanie, parowy pościel i sport, odświeżanie, płukanie, sterylizacja, 70 stopni, syntetyki, pranie ręczne i wirowanie. Ponadto dzięki funkcji Auto Sensor pralka dobiera dokładnie taką ilość wody jaka jest niezbędna do wyprania załadunku. Za pralkę zapłacimy 1399 złotych.

Pralka Candy Smart CSTG 272DVET/1-S

Kolejna pralka z wkładem od góry to urządzenie Candy. To pralka o klasie energetycznej E i wymiarach 60x41x86 cm. Na uwagę zasługuje jej pojemność znamionowa – pomieści aż do 7 kg wsadu oraz niskie zużycie wody na cykl – zaledwie 42 litry. Maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę, a poziom hałasu podczas wirowania. podobnie jak w przypadku większości poprzednio prezentowanych pralek, wynosi 79 dB. Pralka Candy oferuje liczne programy prania takie jak: 20 stopni, bawełna, delikatny, eco 40-60, higiena, jeans, mix, płukanie, pranie wstępne dla bawełny, syntetyki, pranie ręczne i wirowanie. Znajdziemy tutaj aż trzy programy szybkie – szybki 14 minut, 30 minut oraz 44 minuty. Dzięki technologii Mix Power System plus pralka usuwa trudne zabrudzenia w niskiej temperaturze 20 stopni. Dodatkowo została wyposażona w KG Detector, dostosowujący zużycie wody i energii do ilości wsadu. Za pralkę Candy Smart zapłacimy 1199 złotych.

Pralka Indesit BTW W S60300 PL/N

Pralka zamykana od góry Indesit kosztuje od 1199 złotych. To urządzenie o klasie energetycznej D i  pojemności znamionowej 6 kg. Ma wymiary 60x40x90 cm i zużywa 42 litry wody na cykl. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1000 obrotów na minutę, a poziom hałasu podczas wirowania to 78 dB. Znajdziemy tu takie programy prania, jak 20 stopni bawełna, bawełna eko, codzienny, delikatny, eko 40-60, mix, płukanie, syntetyki i wełna. Dodatkowo została wyposażona w funkcję prania intensywnego do dokładniejszego usuwania plam oraz w ekstra płukanie, umożliwiające precyzyjne usunięcie resztek detergentu.

Pralka Indesit BTW L50300 PL/N

Pralka Indesit BTW L50300 PL/N to urządzenie o klasie energetycznej D, które posiada wymiary 60x40x90 cm. Pojemność urządzenia jest najmniejsza w naszym zestawieniu i wynosi 5 kg i zużywa 41 litrów wody na cykl. Wśród wymienionych w dzisiejszym zestawieniu urządzeń pralka Indesit posiada najmniejszą maksymalną prędkość wirowania 1000 obrotów na minutę. Jest to jednak dość ciche urządzenie, ponieważ poziom hałasu podczas wirowania wynosi 76 dB. Znajdziemy tutaj podstawowe programy prania takie jak 20 stopni, bawełna, delikatny i syntetyki. Na uwagę zasługuje opcja EnergySaver, która umożliwia pranie bez podgrzewania wody, redukując tym samym zużycie energii. Pralka posiada silnik uniwersalny objęty pięcioletnią gwarancję. Ponadto jest to tania pralka ładowana od góry, za którą zapłacimy 1199 zł.

 

Nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 to subiektywne zestawienie ciekawych urządzeń, które cieszą się dużą popularnością, dobrymi opiniami i interesującymi rozwiązaniami technologicznymi. Powyższe pralki pakowane od góry pomogą znaleźć odpowiednie urządzenie, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i upodobań.

Pralka ładowana od góry została wybrana i szukasz fachowca do jej podłączenia? Skorzystaj z naszej oferty, a być może nasz hydraulik odwiedzi Cię jeszcze dzisiaj! A może Twoja pralka nie działa i zależy Ci na specjaliście, który serwis pralek ma w jednym palcu? Skontaktuj się koniecznie z nami. Współpracujemy z najlepszymi serwisantami na rynku.

Przeczytaj również:

Ranking pralek slim 2023

Jaka bateria do łazienki będzie najlepsza?

Ranking pralek 2023! Poznaj 10 najlepszych pralek

Jak dobrać syfon do umywalki?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD