jak dobrac syfon do umywalki, jaki syfon do umywalki, jaki syfon do umywalki nablatowej, syfon butelkowy, syfon rurowy

Dobór syfonu ma istotne znaczenie dla późniejszego korzystania z umywalki. Często pełni również funkcję estetyczną, dlatego warto zwrócić na niego nieco więcej uwagi podczas zakupów. Jak dobrać syfon do umywalki? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis.

Jaki syfon do umywalki – funkcje syfonu

Zanim przejdziemy do omawiania rodzajów syfonu, krótko opiszemy jego funkcje. Syfon odprowadza przede wszystkim wodę z umywalki do ścieków. Ponadto hamuje gazy i nieprzyjemne zapachy z instalacji. Designerski syfon może również pełnić funkcję estetyczną i stanowić ozdobę łazienki.

Jak dobrać syfon do umywalki – rodzaje syfonów

Na rynku znajdziemy syfony do wanien, brodzików oraz umywalek. Oczywiście w tym momencie interesują nas te ostatnie. Kupując syfon do umywalki otrzymujemy pełen zestaw do montażu i nie musimy martwić się o zakup dodatkowych elementów. Zazwyczaj syfon jest wykonany z tworzywa sztucznego, choć producenci oferują także inne rozwiązania, reklamując syfony metalowe, ceramiczne, z mosiądzu lub stali. Biorąc pod uwagę podstawowy podział, mamy do wyboru syfon butelkowy lub rurowy. Różnią się one budową oraz zajmowaną przestrzenią. Pamiętaj, aby doglądnie przemyśleć jaki syfon do umywalki wybrać, ponieważ będzie to miało wpływ na eksploatację umywalki.

Syfon butelkowy

Inaczej syfon pionowy. Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie, gdyż zajmuje niewiele miejsca. Nazwa mówi sama za siebie, ponieważ syfon przypomina swoim kształtem butelkę. Syfon butelkowy jest wydajny i dość rzadko się zapycha.

Syfon rurowy

Zwany również poziomym. Jego kształt przypomina literę „U”. Z uwagi na kształt wymagają więcej przestrzeni i montuje się je pod umywalką z szafką lub w zabudowie. Są wydajne i rzadko się zapychają, dlatego posiadacze dużych łazienek często decydują się na to rozwiązanie.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jeśli nadal zastanawiasz się jak dobrać syfon do umywalki, wyróżniamy jeszcze jeden rodzaj syfonów, dedykowany osobom, które szukają niesztampowych rozwiązań. Są to syfony designerskie, mogą charakteryzować się nietypowym kształtem i kolorem, podnosząc walory estetyczne łazienki.

Jak dobrać syfon do umywalki – Jaki syfon do umywalki nablatowej?

Wybór syfonu do umywalki nablatowej wygląda tak samo, jak w przypadku innych rodzajów umywalek. Jeśli planujesz zabudowę łazienkową, nie musisz inwestować w drogie, designerskie syfony. W przypadku, gdy przestrzeń pod blatem ma być wyeksponowana, warto wybrać model o niestandardowym wyglądzie, który stanie się dodatkową ozdobą łazienki.

Już wiesz jak dobrać syfon do umywalki. Przede wszystkim wybór jest podyktowany posiadaną przez nas przestrzenią, jak również estetyką. Jeśli szukasz fachowca do montażu syfonu, nasz hydraulik chętnie podejmie się tego zadania. Oferujemy szybkie terminy wizyt oraz wsparcie najlepszych specjalistów w Twojej okolicy!

Przeczytaj również:

Jaka bateria do umywalki nablatowej?

Miska bezkołnierzowa – czy warto kupić miskę bezkołnierzową?

Jaka miska toaletowa do łazienki?

 

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik