inne zastosowanie tabletek do zmywarki, zastosowanie kostki do zmywarki, do czego można użyć tabletki do zmywarki

Tabletka do zmywarki to tylko z pozoru niepozorny detergent. Z powodzeniem można używać go do czyszczenia różnych powierzchni. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i poznaj szerokie zastosowanie tabletek do zmywarki w życiu codziennym!

Zastosowanie kostki do zmywarki do usuwania przypaleń

Jeżeli z jakichś powodów nie możesz myć naczyń w zmywarce, na przykład ze względu na materiał wykonania lub zarysowania, lub zwyczajnie nie posiadasz w domu tego urządzenia, możesz wykorzystać tabletkę do zmywarki do mycia naczyń w zlewie. Oczywiście nie chodzi o codzienne zmywanie standardowych zabrudzeń. Ta metoda sprawdzi się szczególnie w przypadku przypalonych garnków czy zaschniętych resztek jedzenia na naczyniach. Napuść wody do zlewozmywaka, włóż jedną tabletkę do zmywarki i umieść naczynia w wodzie. Pozostaw je na 30-60 minut. Po tym czasie zabrudzenia usuniesz zdecydowanie łatwiej!

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki

To kolejne niecodzienne zastosowanie tabletek do zmywarki. Wystarczy umieścić w bębnie pralki dwie tabletki i uruchomić najdłuższy program prania. Po skończonym cyklu pralka będzie czysta, pozbawiona kamienia i nieprzyjemnego zapachu.

Inne zastosowanie tabletek do zmywarki – walka z zabrudzeniami

Pożółkłe lub zafarbowane ubrania możesz spróbować reanimować przy pomocy kostki do zmywarki. Wystarczy dodać jedną tabletkę do bębna przed praniem. Ma ona właściwości wybielające, dlatego powinna poradzić sobie z jasnymi tkaninami. A co w przypadku uporczywych plam, na przykład z wina? Tu także może okazać się pomocne zastosowanie kostki do zmywarki. Namocz plamę, a następnie delikatnie wcieraj tabletkę do zmywarki w zabrudzenie. Spłucz detergent wodą. W razie konieczności powtórz czynność.

Zastosowanie tabletek do zmywarki do czyszczenia toalety

Kostki do zmywarki sprawdzą się również w przypadku uporczywych zabrudzeń wewnątrz muszli. Dodatkowo zdezynfekują toaletę. Rozpuść jedną tabletkę w wodzie w muszli, odczekaj chwilę, a następnie przy pomocy szczotki wyczyść wnętrze toalety. Po wykonanej pracy spłucz muszlę wodą.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Tabletki do zmywarki inne zastosowanie

Chcesz poznać jeszcze inne zastosowanie tabletek do zmywarki? Z powodzeniem wykorzystasz je do czyszczenia blach, tortownic oraz samego piekarnika! Wystarczy, że rozpuścisz jedną tabletkę w ciepłej wodzie i rozprowadzisz wodę z tabletką za pomocą szmatki lub gąbki na powierzchni blaszek lub piekarnika. Po godzinie, maksymalnie dwóch wytrzyj blachy i piekarnik czystą ciepłą wodą i osusz.

Usuwanie zabrudzeń ze ścian

Do czego jeszcze można użyć tabletek do zmywarki? Ta informacja ucieszy głównie rodziców maluchów lubiących pisać i rysować niekoniecznie na kartkach. Aby usunąć dzieła małego Picasso ze ścian, należy rozpuścić tabletkę w misce z ciepłą wodą i przecierać malunki przy pomocy odciśniętej, lekko wilgotnej gąbki.

Jak można zauważyć, tabletki do zmywarki mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą zastąpić inne używane na co dzień detergenty. Wypróbuj powyższe pomysły przy najbliższej okazji!

Jeśli interesuje Cię naprawa zmywarek, wybierz nasz serwis AGD. Oferujemy szybkie terminy wizyt i wsparcie najlepszych specjalistów w Twojej okolicy!

 

To może Cię zainteresować:

Czyszczenie kuchenki – fachowe zalecenia i porady

Brzydki zapach z pralki – jak się go pozbyć?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Czyszczenie piekarnika – pyroliza, kataliza czy para?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD