misa WC z bidetem, WC z funkcją bidetu, toaleta myjąca z bidetem

Kolebką bidetów są Włochy i to właśnie w tym kraju cieszą się one szczególnie dużą popularnością. Choć w Polsce bidet nadal jest rzadkością, był obecny w domach polskich arystokratów już w XIX wieku. Bez wątpienia główną przyczyną znikomego zainteresowania bidetami jest wielkość łazienek w blokach. Ich metraż często uniemożliwia montaż bidetu, na który potrzebna jest dodatkowa przestrzeń. Dlatego producenci wprowadzili jakiś czas temu na rynek ciekawe rozwiązanie, jakim jest toaleta myjąca z funkcją bidetu. Na czym polega działanie WC z funkcją bidetu? Jakie są zalety tego urządzenia i ile ono kosztuje? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Toaleta z funkcją bidetu – działanie

Toalety z funkcją bidetu łączą klasyczną misę WC z działaniem bidetu. Na tylnej ściance muszli znajduje się specjalna dysza, z której leci woda. W zależności od modelu i producenta dysza może być płaska lub wysuwana za pomocą panelu sterującego, pilota lub aplikacji. Dysza może być wykonana ze stali nierdzewnej lub plastiku i jest czyszczone automatycznie po każdym cyklu. Temperaturę, ciśnienie i rodzaj strumienia wody można dostosować do indywidualnych potrzeb i upodobań. Wiele tego typu urządzeń musi mieć podłączenie do prądu, choć na rynku są dostępne także modele z mieszaczem hydraulicznym, umożliwiające podłączenie wody z sieci.

Toaleta myjąca – zalety

Oczywiście toaleta z funkcją bidetu pozwala zwiększyć poczucie czystości, na przykład w trakcie miesiączki lub w upalne dni, gdy skóra zwyczajnie się poci. To także ciekawa opcja dla osób starszych czy niepełnosprawnych, które bez trudu będą mogły zadbać o higienę strefy intymnej bez konieczności pomocy osób trzecich. Miska WC z funkcją bidetu to bardzo komfortowe rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z toalety bez używania papieru toaletowego. Docenią je osoby zmagające się z chorobami dermatologicznymi, hemoroidami czy w trakcie infekcji intymnych, dla których używanie papieru jest zwyczajnie bolesne. Niektóre toalety z funkcją bidetu posiadają perlator napowietrzający, który wręcz łagodzi objawy hemoroidów, a nawet zaparć.

Oczywiście decydując się na WC z funkcją bidetu oszczędzamy także miejsce i takie rozwiązanie nie wymaga kompromisów. Jeśli chcielibyśmy pomieścić w niewielkiej łazience zarówno sedes, jak i tradycyjny bidet, mogłoby to być trudne zadanie, wymagające z rezygnacji z dużej wanny czy pralki.

Toaleta myjąca – cena

Cena za toaletę myjącą waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chodzi o tańszy produkt, który zasługuje na uwagę, jest to między innymi toaleta myjąca Xiaomi. Posiada regulację temperatury i ciśnienia wody, wolno opadającą deskę, podświetlenie LED oraz funkcję mycia dyszy światłem UV. WC z bidetem od Xiaomi możemy kupić już od 1999 złotych.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

W przypadku osób, którym zależy na wielu funkcjach, toaleta myjąca może łączyć się z dość sporym wydatkiem. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład toaleta myjąca Roca, który kosztuje ponad 8 tysięcy. Producent posiada w swojej ofercie zarówno WC podwieszane, jak i typu kompakt. Są to toalety myjące bezkołnierzowe, zasilane prądem 230 V z funkcją suszenia. Toalety posiadają samoczyszczącą dyszę, którą można ustawić w 5 pozycjach. Innym produktem z wysokiej półki jest toaleta myjąca Laufen, która posiada bezkołnierzową misę oraz wolno opadającą deskę. Ma również dyszę samoczyszczącą z regulacją pozycji oraz strumienia wody. Znajdziemy tu także specjalny natrysk dla kobiet oraz możemy wybrać tryb energooszczędny. Sterowaniem toaletą umożliwia pilot z ekranem dotykowym. Cena toalety myjącej Laufen wynosi prawie 10 tysięcy złotych.

Toaleta myjąca – opinie

Osoby, które zakupiły toaletę myjącą, są bardzo zadowolone z jej działania i nie powróciłyby do użytkowania klasycznego WC bez funkcji mycia. Najchętniej kupowane są prostsze modele, bez wielu dodatkowych opcji, szczególnie ze względu na cenę urządzenia.

Toaleta z funkcją bidetu to bez wątpienia ciekawe rozwiązanie dla małych wnętrz oraz osób, które chcą zwiększyć swoją higienę w trakcie korzystania z toalety. Jeśli poszukujesz fachowca do montażu nowego urządzenia, skorzystaj ze wsparcia naszego hydraulika.

 

To może Cię zainteresować:

Jaka misa toaletowa do łazienki?

Miska bezkołnierzowa – czy warto kupić miskę bezrantową?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż toalet