jaki hydrofor do domu będzie najlepszy, jaki zestaw hydroforowy do domu, kompletny zestaw hydroforowy, co to jest hydrofor, jak działa hydrofor

Mieszkasz w domu niepodłączonym do instalacji wodociągowej lub chcesz podlewać rośliny w Twoim ogrodzie bez konieczności biegania po wodę do studni? Zainwestuj w zestaw hydroforowy! Co to jest hydrofor? Jak działa i jaki hydrofor do domu wybrać? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej na ten temat!

Hydrofor co to jest?

Na co dzień korzystasz ze studni? Hydrofor, a właściwe zestaw hydroforowy jest urządzeniem, które da Ci dostęp do bieżącej wody w kranach pod odpowiednim ciśnieniem. Bez względu na kondygnację domu, zapewnia stały, jednolity strumień wody. Dodatkowym atutem zestawu hydroforowego jest fakt, że chroni pompę, która jak powszechnie wiadomo ma ograniczoną liczbę cykli, a tym samym wydłuża jej żywotność.

Jaki hydrofor do domu? – Gdzie warto zainstalować zestaw hydroforowy?

Jak już wspomnieliśmy, zestaw hydroforowy jest wręcz niezbędny na posesjach bez dostępu do instalacji wodociągowej, korzystającej ze studni. Sprawdza się także świetnie w domkach letniskowych czy w ogrodzie lub na działce. Hydrofor wykorzystuje się również w przypadku podłączenia do instalacji wodociągowej, w celu poprawy ciśnienia wody.

Jak działa hydrofor?

Woda pobrana przez pompę trafia do hydroforu. Wzrost wody zwiększa ciśnienie w zbiorniku ciśnieniowym i po osiągnięciu odpowiedniej wartości, pompa wyłącza się. Odkręcając kran woda jest wypychana ze zbiornika dzięki nagromadzonemu powietrzu, a gdy ciśnienie spada, pompa jest ponownie uruchamiana i pompuje wodę do zbiornika ciśnieniowego, powtarzając ten sam cykl za każdym razem.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jaki hydrofor do domu, a jaki na działkę?

Hydrofor powinien być dobrany do rodzaju instalacji w domu oraz pod kątem przeznaczenia. Mieszkając w domu warto zdecydować się na zestaw hydroforowy o jak największej pojemności – minimum 100-150 litrów. Na działkach, gdzie zużycie wody jest mniejsze, warto zwrócić uwagę na hydrofor o pojemności, np. 25-50 litrów. Na rynku nie brakuje również zbiorników o dużo większej pojemności, dedykowanych zakładom spożywczym i przemysłowym. Dobierz hydrofor również do wielkości instalacji w Twoim domu, dzięki czemu woda będzie przepływać z odpowiednim ciśnieniem, a pompa będzie mogła załączać się rzadziej, co wydłuży jej żywotność.

Jaki hydrofor do domu? – dopasowany do rodzaju pompy

Jeśli chodzi o rodzaje pomp, wyróżniamy zasysające i głębinowe. Pierwszy rodzaj pomp instaluje się obok zbiornika, zazwyczaj to rozwiązanie stosuje się, gdy lustro wody znajduje się wysoko. Niestety taki sposób instalacji generuje spory hałas, co może być uciążliwe przy dłuższym korzystaniu. Pompę głębinową montuje się w studni, dlatego nie powoduje hałasów. Ponadto ten rodzaj pomp charakteryzuje się dużo większą wydajnością oraz… ceną. Ich montaż jest jednak konieczny, gdy poziom wody w studni znajduje się poniżej 7 metrów.

Już wiesz, jaki hydrofor do domu wybrać. Pamiętaj, że decyzja nie może być przypadkowa, ponieważ będzie rzutować na pracę pompy oraz zestawu hydroforowego.

Zanim zdecydujesz się na zakup zestawu hydroforowego, pamiętaj, aby sprawdzić stan instalacji. W tym pomoże Ci nasz hydraulik, który oceni jej wykonanie oraz ewentualnie zaproponuje rozwiązania, które zwiększą jej wydajność. Nie czekaj i już teraz umów wizytę fachowca, wypełniając nasz formularz i wybierając usługę instalacje wodne.

Przeczytaj również:

Bidetta – co to takiego?

Pompa CO nie działa – jak zdiagnozować awarię?

Mąż na godziny – fachowa pomoc dla płci pięknej!

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Instalacje co, Instalacje wodne