Naprawa pralek, serwis pralek LG, pralki LG, pralka LG

Dziś kontynuujemy serię wpisów na temat serwisu pralek. Kolejną marką, którą zajmiemy się w dzisiejszym wpisie jest Bosch. Niemiecki producent jest obecny w Polsce od prawie 30 lat. Pralki Bosch posiadają więc ugruntowaną pozycję na polskim rynku i są chętnie wybieranym sprzętem gospodarstwa domowego. Dowiedz się więcej na temat marki, sprawdź jakie funkcje można znaleźć w pralkach Bosch, które modele cieszą się największą popularnością oraz na jakie usterki możemy natrafić najczęściej w sprzętach tego producenta.

Kilka słów o producencie

Marka Bosch należy do koncernu Robert Bosch GmbH. To niemieckie przedsiębiorstwo posiada swoją siedzibę w Gerlingen. Firmę założył w 1886 roku w Stuttgarcie Robert Bosch. Prezesem koncernu jest Volkmar Denner. Przedsiębiorstwo posiada 440 spółek w 60 krajach świata oraz 13 tysięcy zakładów serwisowych w 140 państwach. Robert Bosch GmbH zatrudnia około 400 000 pracowników. Działalność producenta skupia się na trzech działach – dziale techniki motoryzacyjnej, dziale techniki przemysłowej oraz dziale dóbr użytkowych i technicznego wyposażenia budynków.

Produkcję sprzętu AGD rozpoczęła w 1967 roku firma Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, w skrócie BSH. Zarówno Bosch, jak i Siemens mają po 50% udziałów. Na polskim rynku Bosch jest obecny od 1991 roku. W Łodzi znajdują się 3 fabryki Bosch, produkujące sprzęt AGD, a dokładnie pralki, suszarki oraz zmywarki. Ponadto koncern wykupił w 2015 roku upadłą fabrykę Fagor Mastercook  we Wrocławiu, a polska spółka BSH jest większościowym udziałowcem spółki Zelmer.

Pralki Bosch – dane techniczne

Urządzenia marki Bosch są przede wszystkim ładowane od przodu. W asortymencie znajdziemy zarówno pralki o standardowych gabarytach, jak również węższe urządzenia z serii SlimLine o głębokości 44 cm i załadunku do 6,5 kg. Pralki Bosch posiadają szybkość wirowania w zakresie od 1200 do 1600 obrotów na minutę. Załadunek wynosi od 5,5 do 10 kg. Sprzęty tej marki odznaczają się najwyższą klasą energetyczną A+++.

Pralki Bosch – funkcje

Pralki Bosch posiadają bardzo dużo dodatkowych funkcji, które wpływają na jakość pracy urządzenia oraz na efekty prania. Jakie opcje znajdziemy w urządzeniach tego producenta?

I-DOS

System i-DOS pozwala uzyskać idealnie czyste pranie dzięki specjalnym czujnikom znajdującym się wewnątrz pralki. Automatycznie wykrywają stopień zabrudzenia, ciężar załadunku oraz rodzaj tkaniny, jak również dopasowują odpowiednią ilość detergentu oraz wody. Pojemnik w pralkach z system i-DOS napełnia się raz na 20 prań, urządzenie dostosowuje ilość środka piorącego do twardości wody oraz zapełnienia pralki.

VarioPerfect

Za pomocą dwóch przycisków SpeedPerfect i EcoPerfect możemy skrócić czas prania do 65% lub zmniejszyć zużycie energii do 50%. Funkcję można włączyć do większości programów dostępnych w urządzeniach Bosch. W przypadku funkcji EcoPerfect pranie trwa dłużej, jednak jest bardziej ekonomiczne.

Start/Pauza z możliwością dołożenia

Opcja umożliwia dokładanie lub wyjęcie rzeczy w trakcie trwania prania. Wystarczy włączyć pauzę i otworzyć drzwiczki. Nie można skorzystać z tej funkcji, gdy temperatura wynosi powyżej 50°C lub poziom wody jest zbyt wysoki.

ActiveWater

Pralka z funkcją ActiveWater rozpoznaje czy pralka jest załadowana w pełni czy tylko w połowie i dobiera odpowiednią ilość wody do wielkości prania. Wykorzystując mniej wody, urządzenia marki Bosch automatycznie zmniejszają zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody podczas cyklu.

AntiVibration

Specjalne wytłoczenia znajdujące się na bocznych ścianach pralek zwiększają ich stabilność, redukują drgania oraz zmniejszają poziom hałasu, co sprawia, że pralki Bosch są ciche także w trakcie wirowania.

AntiStain

Pralki Bosch z funkcją AntiStain pomagają usunąć nawet do 16 rodzajów najbardziej uporczywych plam, na przykład po czerwonym winie lub trawie, dopasowując precyzyjnie parametry prania. Przed rozpoczęciem programu pralka dopasowuje ruchy bębna, temperaturę oraz czas namaczania każdego zabrudzenia.

ActiveOxygen

Funkcja aktywnego tlenu usuwa do 99% zarazków i nieprzyjemny zapach oraz odświeża najbardziej delikatne ubrania bez wody i detergentu.

TimeLight

Status prania oraz czas pozostały do końca cyklu prania jest wyświetlany na podłodze, co zapewnia wygodę użytkowania.

VarioDrum

Specjalna struktura bębna Variodrum gwarantuje wyjątkowo skuteczne prania, chroniąc jednocześnie tkaniny przed uszkodzeniem.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca
Ecoinfo Plus

Czytelny wskaźnik EcoInfo Plus informuje o poziomie zużycia wody oraz energii.

System 4D Wash

System łączy bezpośredni natrysk wody ze specjalną fazą prania rotacyjnego SpinWash. Dzięki temu zapewnia najbardziej wydajne i efektywne zużycia środka piorącego oraz wody. Funkcja gwarantuje pełną czystość prania nawet przy pełnym załadunku bębna.

AquaStop

System zapewnia ochronę przed zalaniem przez cały cykl życia pralki. W pralkach znajduje się specjalny wąż doprowadzający wodę o podwójnym profilu, jak również zawór bezpieczeństwa i zbiornik podłogowy z wyłącznikiem pływakowym, które zwiększają bezpieczeństwo korzystania z pralki. W przypadku, gdy system AquaStop nie zadziała, producent pokrywa koszty powstałe na skutek wycieku.

EcoSilence Drive

Pralki Bosch posiadają specjalny silnik bezszczotkowy, który jest trwalszy, cichszy i bardziej energooszczędny niż inne napędy. Silnik EcoSilence Drive jest objęty 10-letnią gwarancją.

Programy prania

Oprócz standardowych programów, dostępnych w pralkach innych marek, znajdziemy tu następujące programy prania:

  • Program super krótki

Wybór tego programu umożliwia skrócenie prania nawet do 15 minut.

  • AntyAlergia

Program jest stworzony z myślą o osobach zmagających się z alergiami lub skórą wrażliwą.

  • Zasłony

Program jest dostosowany do prania ciężkich zasłon dekoracyjnych oraz lekkich firan w temperaturze 40°C.

  • Sport/Fitness

Program przeznaczony do prania odzieży sportowej z mikrowłókien z wykorzystaniem temperatury 40°C.

  • Kołdry

Program z wykorzystaniem temperatury 60°C, nadający się do prania tekstyliów z wypełnieniem syntetycznym lub puchem, na przykład poduszek czy kołder.

Pralki Bosch – opinie

Pralki niemieckiej marki są jednymi z najczęściej kupowanych sprzętów w naszym kraju ze względu na precyzję wykonania i niezawodność. Na szczególną uwagę zasługuje wydajność energetyczna oraz rezultaty pracy urządzeń. Konsumenci chwalą także ładowność i wysoką kulturę pracy urządzeń. Pralki Bosch są również proste w obsłudze i odznaczają się klasycznym wyglądem, który pasuje do większości wnętrz.

Pralki Bosch – popularne modele

Poniżej prezentujemy przykładowe pralki Bosch, które cieszą się pozytywnymi opiniami oraz wysoką oceną konsumentów według strony Ceneo.pl. Rozpiętość cen jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu marka jest dostępna pod względem finansowym dla każdego klienta.

Pralka Bosch Varioperfect WLG2026FPL, cena od 1299 złotych;

Bosch Varioperfect WAB2026YPL, cena od 1049 złotych;

Pralka Bosch WAN2427KPL, cena od 1499 złotych;

Bosch WAT2446SPL, cena od 1618 złotych;

Pralka Bosch WAN2826EPL, cena od 1499 złotych;

Bosch Varioperfect WAY24742PL, cena od 2749 złotych;

Pralka Bosch Varioperfect WAB2021JPL, cena od 1039 złotych;

Bosch WAE2026KPL, cena od 1149 złotych.

Pralki Bosch – usterki

Pralki Bosch uchodzą za jedne z najmniej awaryjnych, jednak nawet niezawodny sprzęt może czasami ulec awarii. Jakie usterki występują najczęściej?

Niekiedy konsumenci skarżą się, że pralka piszczy. Źródłem problemu może być uszkodzony silnik, pasek klinowy lub usterka łożyska bębna. W pralkach Bosch stosunkowo często pojawia się kod błędu E18 i oznacza przekroczony czas pracy pompy. Równie często pojawia się kod błędu E17/F17, który oznacza przekroczony czas pobierania wody. Należy w tym przypadku odkręcić zawór i  błąd powinien zniknąć. Innym, nierzadko pojawiającym się kodem błędu, jest kod E02. Oznacza on problemy z silnikiem napędowym.

Pralka Bosch nie pobiera wody? Przyczyną takiego stanu rzeczy może być uszkodzony wąż dopływowy, przez który dostaje się woda do elektrozaworu. Elektrozawór steruje przepływem. To on zamyka się i otwiera w zależności od cyklu prania. Jeśli elektrozawór jest niesprawny, zwykle to jest powodem, przez który pralka nie pobiera wody. Inną przyczyną usterki może być uszkodzony hydrostat, a dokładnie zatkana rurka w hydrostacie analogowym, którą należy wyczyścić.

Jeśli pralka nie wiruje, powodem może być zapchany filtr pompy odpływowej. Inną przyczyną mogą być zabrudzone styki , które w tej sytuacji nie mają wystarczającej mocy, aby zasilić obwód elektryczny pralki. Problemy z wirowaniem mogą wiązać się z mechanizmem napędzającym sprzętu, a dokładnie z paskiem napędowym, który może być uszkodzony lub rozciągnięty.

Serwis Bosch – kontakt

W trakcie trwania 24-miesiecznej gwarancji możemy skorzystać z serwisu producenta w przypadku awarii pralki. Infolinia Bosch działa przez 7 dni w tygodniu od 7 do 22. Istnieje także możliwość zamówienia usługi naprawy online bez wychodzenia z domu, a formularz umożliwia dokładne opisanie usterki. Szczegółowe informacje możemy znaleźć na stronie marki Bosch. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z serwisu pralek usterka.pl w przypadku nieuwzględnienia awarii przez producenta lub w okresie pogwarancyjnym. Naprawa pralek Bosch nie ma przed nami tajemnic, nasi serwisanci posiadają wieloletnie doświadczenie w serwisie sprzętu tej marki.

Serwis pralek Bosch Warszawa

Oczywiście powyżej zamieściliśmy najczęstsze usterki, na jakie możemy natrafić korzystając z urządzeń tego producenta. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni naszych możliwości i nie posiadamy dostatecznej wiedzy, lepiej skorzystać z usług fachowca. Oferujemy serwis pralek w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy, Katowicach i Lublinie oraz okolicach tych miast. Serwisanci usterka.pl usuwają większość usterek w trakcie jednej wizyty. Zarezerwuj wizytę już dziś, wypełniając formularz online. Gwarantujemy szybkie terminy, nawet na ten sam dzień!

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Przeczytaj również o:

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD