worki na pranie, worek do prania, worek na pranie, siatki do prania, siatka do prania, worki do prania bielizny, worki do prania butów, worki do prania firan

Do prania delikatnych tkanin warto stosować specjalne worki do prania, które uchronią materiał przed zaciąganiem i zniszczeniem. Do jakich tkanin szczególnie jest polecana siatka do prania i jakie rodzaje worków wyróżniamy? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

Worki do prania – dlaczego warto ich używać

Worki do prania to specjalne pokrowce o różnych rozmiarach, wyposażone w suwak chroniący odzież przed wypadnięciem do bębna w trakcie wirowania. Wykonuje się je z delikatnej siatki, która dobrze przepuszcza środki piorące. Zapewniają tym samym optymalne efekty prania bez ryzyka zniszczenia materiału. Takie rozwiązanie chroni także bęben, ponieważ metalowe elementy, np. w biustonoszu, mogą uszkodzić bęben pralki, jeśli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone.

Worki do prania – co w nich prać?

Worki świetnie nadają się do prania delikatnych ubrań z jedwabiu i satyny. Sprawdza się również w przypadku prania biustonoszy, delikatnej bielizny czy ubrań wykończonych koronką. Bardzo dobrze nadają się do prania firan w pralce. W siatkach możemy również prać obuwie sportowe, pluszowe zabawki, a nawet skarpetki, dzięki czemu problem ginących skarpet nie będzie już Twoim problemem.

Rodzaje worków do prania

Już wiesz, jakie korzyści przynosi korzystanie z siatek na pranie. Przyjrzyjmy się, jakie worki możemy znaleźć na rynku?

Worki do prania butów

Korzystając z worków do prania butów, można prać je razem z ubraniami. Siatka dodatkowo zabezpieczy sznurowadła oraz inne elementy butów, które mogłyby uszkodzić bęben pralki. Chroni również przed odklejeniem się drobnych elementów obuwia, a jeśli dojdzie do takiej sytuacji, pozostaną one w siatce bez ryzyka utknięcia w bębnie lub filtrze.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Worki do prania bielizny

Zazwyczaj delikatna bielizna i biustonosze wymagają prania ręcznego. Na szczęście wiele pralek ma program prania w niskiej temperaturze o parametrach imitujących pranie ręczne. Warto dodatkowo zabezpieczyć bieliznę przed uszkodzeniem, stosując siatki do prania bielizny. Dodatkowo uchronisz bęben pralki przed dostaniem się do niego drutów z biustonosza czy porysowaniem go. Siatka do prania biustonoszy zabezpiecza również inne części garderoby, które pierzemy w tym samym czasie w pralce, ponieważ zapięcie od stanika może robić dziury w pranych ubraniach. Do prania biustonoszy możemy kupić specjalne usztywniane woreczki.

Worki do prania firanek

Coraz więcej osób decyduje się na pranie firan w pralce, ponieważ ręczne czyszczenie jest mozolne i pracochłonne. Dużo pralek oferuje specjalne programy do prania firan lub istnieje w nich możliwość ustawienia odpowiednich parametrów prania, które nie uszkodzą nawet delikatnych firanek. Worki dodatkowo zabezpieczą je przed mechaceniem.

Worki do prania – jak ich używać?

Stosowanie worków jest dziecinne proste. Wystarczy włożyć do środka części garderoby lub ubranie, które jest narażone na ewentualne uszkodzenia i zamknąć siatkę używając błyskawicznego zamka. Pamiętaj, aby nie upychać ubrań do siatki, powinno się ją zapełnić do 2/3 pojemności. Dzięki temu środki piorące bez trudu dotrą do materiału i możliwe będzie ich późniejsze wypłukanie. Należy jednak pamiętać, aby prać razem tkaniny o podobnym kolorze, ponieważ worek na pranie nie chroni materiałów przed zafarbowaniem. Siatki do prania wykonuje się z trwałych materiałów, dlatego z pewnością posłuży Ci przez wiele lat.

Worki do prania to z pewnością bardzo przydatny gadżet, który usprawni pranie delikatnych części garderoby oraz zapobiegnie znikaniu skarpet. Dodatkowo zabezpiecza samą pralkę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Warto wyposażyć się w kilka siatek o różnych rozmiarach, które będzie można wykorzystać do prania różnych ubrań i rzeczy. Jeśli nie posiadasz siatek do prania, z powodzeniem możesz wykorzystać poszewkę na poduszkę. Należy wybrać poszewkę wykonaną z cienkiego materiału, najlepiej w białym kolorze, co da gwarancję, że nie zafarbuje pranych w niej materiałów.

Twoja pralka nie odprowadza wody? Chcesz, aby zajął się nią dobry serwisant AGD? Skorzystaj z naszej oferty – naprawa pralek i ustal dogodny termin wizyty. Oferujemy atrakcyjny cennik usług i wsparcie najlepszych fachowców.

 

To może Cię zainteresować:

Brzydki zapach z pralki – jak się go pozbyć?

Twoje ubrania śmierdzą po praniu?

Jak spuścić wodę z pralki?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Mata antywibracyjna pod pralkę – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD